Kinowe popołudnia

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Kinowe popołudnia

Kinowe popołudnia

Podczas ostatnich Kinowych Popołudni (28.02.2013r.) przeszliśmy się po czerwonym dywanie poznając kulisy gali wręczenia Oscarów i obejrzeliśmy film przygodowy „Biały Kieł”.

Na samym jednak początku obejrzeliśmy kilka filmików nakręconych podczas projektów klas IV-VI. Oglądanie siebie na ekranie wzbudziło wśród uczniów sporo śmiechu. Później przeszliśmy już do historii Oscarów od 1927 roku, aż do dnia dzisiejszego. Dzieci dowiedziały się jakie filmy otrzymały największą ilość nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz jacy Polacy zostali nią uhonorowani.

Głównym tematem popołudnia był jednak film wytwórni Walta Disneya – „Biały kieł”. Powstał on na podstawie słynnej powieści dla dzieci i młodzieży autorstwa Jacka Londona. Opowiada historię przyjaźni chłopca i wilka. Porusza tematy dobrego traktowania zwierząt, szacunku dla natury i tłumaczy trudne pojęcie wolności. Na kolejne spotkanie zapraszamy za dwa tygodnie.