Muzyczne podróże

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Muzyczne podróże

Muzyczne podróże

27. lutego po raz kolejny naszą szkołę odwiedzili muzycy z Filharmonii Sudeckiej. Tematem przewodnim tego spotkania była muzyka francuska.

W pokazie uczestniczyła pani Marta Nawrot, śpiewaczka szkoląca się przez pewien czas w Paryżu. Za jej pośrednictwem uczniowie poznali kilka francuskich zwrotów, posłuchali melodii rodem znad Sekwany oraz poznali  historię i piosenki jednej z najsłynniejszych francuskich artystek muzycznych - Édith Piaf.

Dzieci mogły również zobaczyć rzadko już dziś używany instrument, akordeon, a także posłuchać wygrywanych na nim francuskich piosenek o charakterystycznym, drżącym brzmieniu. Na zakończenie zaś zaśpiewali razem oryginalną, francuską wersję znanej piosenki „Panie Janie”.