Kraje świata - Finlandia

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Kraje świata - Finlandia

Kraje świata - Finlandia

Wczoraj rozpoczęliśmy kolejny cykl zajęć pozalekcyjnych, zatytułowany Kraje Świata. Prezentacje są przeznaczone zarówno dla klas I-III, które uczestniczą w nich na świetlicy, jak i dla uczniów z klas IV-VI, którzy przychodzą na godzinę 15:00.

Podczas pierwszego spotkania rozmawialiśmy o kraju mrozów, sauny i świętego Mikołaja, czyli Finlandii. Oprócz podstawowych informacji geograficznych i historycznych związanych z Finlandią dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się w typowej saunie, poznały też kilka bardzo trudnych słów w języku fińskim i podziwiały fenomen zorzy polarnej. Nie wspominając już o Mikołaju, pizzy z reniferem i Muminkach.

Podczas kolejnego spotkania, które odbędzie się w czwartek za dwa tygodnie, lecimy na Półwysep Iberyjski do słonecznej Portugalii. W ramach cyklu poznamy też Kanadę, Bośnię, Rosję, Chiny oraz Islandię.

Kiedy: Czwartki co dwa tygodnie, od 15:00 do 16:00

Co: Kraje Świata