Kinowe popołudnia

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Kinowe popołudnia

Kinowe popołudnia

Podczas ostatnich Kinowych Popołudni obejrzeliśmy film Roberto Benigniego „Życie jest piękne”, który w 1997 roku został nagrodzony trzema Oscarami i wygrał festiwal w Cannes.

Benigni przedstawił w nietypowy sposób historię obozów koncentracyjnych i ideologii faszystowskiej. W jego filmie do obozu zostaje zesłany ojciec z synkiem, który chcąc ochronić psychikę dziecka przed okropnością tego miejsca, wymyśla historię jakoby zabrał go tam specjalnie, a gdy uzbierają 1000 punktów, otrzymają prawdziwy czołg, o którym marzył chłopiec. Jest to opowieść pełna ciepła, miłości, w której momenty smutku przeplatają się z celnymi żartami.

Oczywiście filmowi towarzyszyła prelekcja i dyskusja, dotycząca przede wszystkim obozów koncentracyjnych. Uczniowie mieli wiele pytań, a swoim odpowiednim zachowaniem udowodnili, że już są wystarczająco dorośli to poznawania poważnych tematów.