Pożyteczne ferie - dzień dziewiąty

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Pożyteczne ferie - dzień dziewiąty

Pożyteczne ferie - dzień dziewiąty

Tak się złożyło, że przedostatni dzień pożytecznych ferii wypadł w Tłusty Czwartek. Nauczyliśmy się więc robić zdrową, domową pizzę aby zrównoważyć ilość pochłoniętych pączków.

Najpierw trzeba było przygotować ciasto, którego ugniataniem zajęło się aż troje młodych kucharzy ubranych w profesjonalne fartuszki. Podczas gdy ciasto rosło i rosło, dzieci obejrzały odcinek programu „Wiem Co Jem” dotyczący pizzy w Polsce i na świecie.

Gdy już ciasto było gotowe nadszedł czas na krojenie składników i w końcu dekorowanie naszych pizz. Mieliśmy do dyspozycji tyle produktów, że skończone pizze wyglądały jak wielopiętrowe budynki. Gotowe dania udało nam się zjeść dopiero z pomocą rodziców i wszystkich pracowników szkoły. Nic w tym jednak dziwnego, bo przed pizzą każdy zjadł jeszcze po pączku podarowanym przez proboszcza. Do końca dnia zostało nam jeszcze trochę czasu, więc spaliliśmy kalorie grając w Gapę i podawanie Hula Hoop. Po zajęciach ruchowych uruchomiliśmy też wyobraźnię grając w Wilkołaki.

Nad całym gotowaniem czuwały panie z klubu seniora, za których pomoc serdecznie dziękujemy. Znów było bardzo smacznie.