Pożyteczne ferie - dzień szósty

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Pożyteczne ferie - dzień szósty

Pożyteczne ferie - dzień szósty

Drugi tydzień ferii rozpoczął się artystycznie, a jednocześnie pożytecznie. Uczniowie mieli okazję gościć lokalną artystkę zajmującą się rękodzielnictwem, która opowiedziała o swej pasji, czyli tworzeniu pięknych ozdób i przedmiotów z kawałków nici, papieru, bibuły i innych łatwo dostępnych materiałów.

Na początku dzieci mogły zobaczyć przykładowe prace – haftowane obrazy, jajka wielkanocne ze styropianu i cekinów, bukiety papierowych kwiatów, ręcznie robione korale, kurczaki origami i wiele innych zachwycających cudów, które przy odrobinie talentu i ogromie cierpliwości można wykonać samodzielnie w domu. Następnie pokazano nam, jak wykonać jedne z prostszych prac, czyli bukiety bibułkowych krokusów – uczniowie byli tak zachwyceni pracą, że nie chcieli iść na przerwę. Chyba każdy z nich przyniósł przynajmniej kilka papierowych kwiatków własnej roboty do domu, by pokazać je rodzinie.

Na zakończenie wykonane zostały plakaty podsumowujące całodzienną pracę, które ozdobiono pojedynczymi krokusami z bibuły. Z pewnością część uczniów będzie chciała rozwijać nowo nabyte umiejętności. Może część prac, które powstaną, uda się sprzedać na szkolnym kiermaszu?