Byliśmy u św. Mikołaja

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Byliśmy u św. Mikołaja

Byliśmy u św. Mikołaja

Dnia 5 grudnia 2009 klasa II wraz z kolegami z klasy III wybrała się na wycieczkę, której celem była wizyta w domu Św. Mikołaja w Srebrnej Górze. U progu domu przywitali nas pomocnicy ś. Mikołaja i w trakcie trzech godzin zapewnili nam wiele atrakcji oraz poczęstowali pysznościami.

Pierwszym naszym zadaniem było pomalowanie figurek gipsowych, które otrzymaliśmy w prezencie i zabraliśmy do swoich domów. Kolejny krok to pisanie listów do św. Mikołaja, które na koniec wizyty złożyliśmy w Biurze Listów św. Mikołaja w Srebrnej Górze. Po przerwie zaproszono nas na świąteczną herbatkę z ciasteczkami. Następnym naszym zadaniem było zrobienie własnoręcznie świeczek z plastrów miodu. Efekt naszej pracy można zobaczyć na zdjęciu. Przed samym spotkaniem ze św. Mikołajem zaproszono nas na smakowitą niespodziankę-galaretkę z bitą śmietaną (na zdjęciach zobaczycie jak nam smakowało:))Kiedy nasze brzuchy były już pełne Śnieżynka prosiła grupy pięcioosobowe na spotkanie ze św. Mikołajem. Tam pełni wielkiej radości w obecności św. Mikołaja przybijaliśmy pieczątki na Certyfikatach Pomocników Św. Mikołaja. Z radością oznajmujemy iż kazdy z nas jest Pomocnikiem św. Mikołaja. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z  gospodarzem domu - św. Mikołajem. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

W czasie przerwy wszystkie dzieci wykupiły ogromne ilości pamiątek ze sklepiku.

Przykro nam, że wiele osób nie mogło pojechać z nami z powodu choroby.
Zapraszamy na kolejne wyjazdy.

Klasa II