Pożyteczne ferie - dzień drugi

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Pożyteczne ferie - dzień drugi

Pożyteczne ferie - dzień drugi

Już podczas drugiego dnia pożytecznych ferii nadszedł czas na sporą atrakcję – wycieczkę do Kudowy Zdrój. Choć z autobusu wysiedliśmy na deszcz i śnieg, nikogo to nie przestraszyło i ruszyliśmy szlakiem ginących zawodów.

Najpierw dzieci przypatrzyły się pracy garncarza, by już za chwilę samemu zasiąść przy kole garncarskim i spróbować swoich sił w tworzeniu kolorowych misek. Następnie udaliśmy się do kuźni, gdzie kowal na naszych oczach wykuł podkowę. Wiele radości przyniosło dzieciom spotkanie ze zwierzakami : osłem, gęśmi, kozami i przede wszystkim z jeleniami. Gdy już wszyscy nieco się zmęczyli, dostali po kromce chleba, który wypiekany był na miejscu przez naszych gospodarzy. Część dzieci zdecydowała się na pajdę z masłem, ale wiele popróbowało też znakomitego smalcu.

Po posiłku zabraliśmy zrobione przez nas miski i pojechaliśmy do miejscowego „Muzeum zabawek”. Energiczna przewodniczka pokazała dzieciom jak dawniej wyglądały klocki LEGO i jajka niespodzianki.  Ciekawa była też lalka Marusi z „Czterech pancernych” i olbrzymie elektryczne kolejki.

Wróciliśmy nieco spóźnieni, choć na pewno w dobrych humorach. Wyjazd dobrze podsumowuje odpowiedź Mileny, na pytanie co się jej podobało. Bez wahania powiedziała: "Wszystko".