Pożyteczne ferie - dzień pierwszy

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Pożyteczne ferie - dzień pierwszy

Pożyteczne ferie - dzień pierwszy

Za nami pierwszy dzień spotkań w szkole podczas ferii. Dzisiejszy dzień minął pod hasłem „Spotkanie z poezją” i w całości dotyczył tego, czym poezja jest, o czym jest i kto ją może uprawiać. Na ten temat można było porozmawiać z Janiną Kopką, lokalną poetką.

Od samego rana dzieci w szkole zastanawiały się, jakie pytania można zadać pisarce. Następnie przeprowadziły z nią wywiad, podczas którego dowiedzieli się wszystkiego o pracy poety i o tym, co może stanowić inspirację do tworzenia wierszy. Uczniowie posłuchali też wierszowanych bajek autorstwa pani Janiny i próbowali własnych sił w dziedzinie poezji. Pani Kopka każdą pracę oceniła pozytywnie, co oznacza, że mamy w szkole wiele kiełkujących talentów!

Na zakończenie dnia uczniowie tworzyli plakaty podsumowujące zdobytą wiedzę. Z ich prac powstała mała galeria na sali gimnastycznej.

Miejmy nadzieję, że uczniowie długo nie zapomną tego spotkania oraz że zachęci ich ono do pielęgnowania własnych talentów i tworzenia własnych wierszy i opowiadań.