Hobbit - niezwykła podróż

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Hobbit - niezwykła podróż

Hobbit - niezwykła podróż

Dzisiaj 14 stycznia 2013 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wycieczce szkolnej do kina MOK w Nowej Rudzie, aby zobaczyć film „Hobbit”, ekranizację powieści J.R.R. Tolkiena.

Film, choć dopiero niedawno trafił do kin, już stał się hitem, więc szkoda byłoby nie zapoznać z nim młodzieży. Ponadto znaczna część dzieci miała już okazję zaznajomić się z książkowym oryginałem, chętnie więc porównali adaptację z lekturą.  Dla większości był to też pierwszy film widziany w 3D – na szczęście unowocześnione kino i doskonałe nagłośnienie w MOK-u nikogo nie zawiodły.

Uczniowie wyszli z kina zachwyceni wizją reżysera; ci, którzy jeszcze „Hobbita” nie czytali, deklarują chęć zmiany tego stanu rzeczy; reszta planuje przeczytać także „Władcę pierścieni” i „Silmarillion”. Oby ich zapał nie okazał się słomiany.

Anna Furs