Kinowe popołudnia

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Kinowe popołudnia

Kinowe popołudnia

W czwartek 10 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Kinowych Popołudni w nowym roku.

Na początku obejrzeliśmy spektakularne fragmenty walki pochodzące z filmu „Matrix”. Następnie omawialiśmy jak one powstają. Pomógł nam w tym film o produkcji „Matrixa”, w którym wyraźnie pokazano liny wspomagające aktorów podczas akrobatycznych sztuczek.  Nie zabrakło także informacji o roli animacji komputerowej w nowoczesnych produkcjach kinowych.

Głównym filmem wieczoru był jednak „Skazany na bluesa”, przedstawiający historię życia Ryśka Riedla, lidera zespołu Dżem. Jest więc to oczywiście opowieść o tragicznych skutkach zażywania narkotyków, ale także o trwałej miłości, szacunku i relacjach między dziećmi a rodzicami. Po projekcji długo rozmawialiśmy żeby wyjaśnić wszystkie wątpliwości uczniów.

Serdecznie zapraszam na kolejne filmy już za dwa tygodnie.

Grzegorz Szklarczuk