Tydzień profilaktyki

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Tydzień profilaktyki

Tydzień profilaktyki

V Tydzień Działań Profilaktycznych w szkole 16,11,09-20,11,09.

W związku z tym tygodniem podjęliśmy w szkole następujące działania:

- Międzynarodowy Dzień Tolerancji - w tym dniu powstały tematyczne gazetki, hasła, plakaty. Nauczyciele przeprowadzili lekcje o tolerancji. Uczniowie nosili wykonane przez siebie emblematy.

- Dzień Afrykański - dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego przygotowały plakat z konturem Afryki i serduszka, na których uczniowie pisali swoje życzenia dla mieszkańców tego zakątka świata.

- Gry i zabawy z różnych stron świata - tego dnia na każdej przerwie uczniowie mogli poznać zabawy z różnych stron świata. Była zabawa „Dotknij butelkę" popularna w Sri lance, „Wyścig balonów" z Bangladeszu, zabawa z ubraniem popularna w Zimbabwe. Tego dnia rozbrzmiewała również muzyka z różnych stron świata np. eskimoska, żydowska, chińska, afrykańska itp.

Oprócz tego uczennica klasy V Zuzanna Grzybowska przygotowała wystawę o Japonii (styl Ganguro, Manga, Anime), nie zabrakło również japońskiej muzyki.

- Przygotowanie plakatu informującego o milenijnych celach rozwoju, globalnych współzależnościach i edukacji globalnej.

- W piątek z okazji 20 lecia konwencji o Prawach Dziecka nauczyciele przeprowadzili lekcje o prawach dziecka, następnie uczniowie na balonach pisali najważniejsze dla siebie prawo.