ExploraPark

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » ExploraPark

ExploraPark

19 i 20 listopada 2012 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do ExploraPark w Wałbrzychu. Lekcje w  ExploraParku -  Parku Nauki i Techniki - to specyficzny rodzaj zajęć prowadzonych na wystawie "Mozaika" dla zorganizowanych grup szkolnych.

Zajęcia  są podzielone na dwie części. W pierwszej, nauczyciel-animator przedstawia problemy, objaśnia pojęcia, i przygotowuje grupę do interaktywnego uczestnictwa w odbiorze treści wystawy. W drugiej części uczniowie sami, dzięki zgromadzonym na wystawie "zabawkom", badają, dociekają, odkrywają i  poszukują odpowiedzi na liczne pytania z dziedziny matematyki i fizyki. Interesujące zajęcia i wiele ciekawych pomocy, które  pozwoliły zrozumieć wiele zawiłości matematycznych i nie tylko, sprawiły, iż dwie godziny minęły tak szybko, że wszyscy niechętnie wracali do autokaru .