Poloneza czas zacząć

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Poloneza czas zacząć

Poloneza czas zacząć

Czym się różni polonez od oberka? A czym mazur od mazurka? Na te oraz inne pytania można dziś było usłyszeć odpowiedzi podczas kolejnego już występu Filharmonii Sudeckiej. Tym razem muzyczne przedstawienie nosiło tytuł „Poloneza czas zacząć”.

Uczniowie naszej szkoły stali się uczestnikami pokazu dotyczącego narodowych tańców polskich – poznali poloneza, kujawiaka, oberka, mazura i krakowiaka. Nie tylko dowiedzieli się, czym charakteryzuje się każdy z nich, ale mieli okazję posłuchać tradycyjnych melodii, zobaczyć tańce na żywo, a niektórzy samodzielnie powirowali w ich rytm! Dodatkowo uzyskali również informacje o charakterystycznych elementach polskich strojów regionalnych oraz o miejscach, gdzie można się nauczyć prezentowanych tańców.

Część uczniów zachwyciła się ruchami tancerzy i tanecznymi figurami; inni pięknymi, ludowymi melodiami; jeszcze inni urodą tancerki (tu w szczególności szóstoklasiści). Nie można jednak zaprzeczyć, że każdy znalazł coś dla siebie!