11 listopada

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » 11 listopada

11 listopada

10 listopada obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. 91 lat temu - 11 listopada 1918 r. -

na nowo narodziła się Polska.

Dzień Niepodległości we Włodowicach

10-tego listopada 2009r. w szkole we Włodowicach odbyła się uroczystość z okazji rocznicy Dnia Niepodległości.
Uczniowie ze szkoły przygotowali pieśni patriotyczne i inscenizacje. Klasa I przedstawiła scenkę "Jak powstała Wisła". Uczniowie klasy II pokazali legendę "O Lechu, Czechu i Rusie". Klasa III zademonstrowała fragment ze "Smoka Wawelskiego". Czwartaki zaprezentowali skok przez mur Lecha Wałęsy, który pokazywał "Victorię". Tobiasz grał Wałęsę, a reszta klasy była murem. Śpiewali również pieśń "Warczą karabiny". V klasa pokazała "Obrady Okrągłego Stołu". Zaprezentowali piosenkę patriotyczną "Pieśń Powstańców". Klasa VI zaśpiewała "Prząśniczki". Pokazali inscenizację "Cud nad Wisłą".
Rodzice, nauczyciele i inne dzieci mieli zgadywać, co pokazuje dana klasa. Uroczystość tę prowadziła Kornelia Estreicher. Przed tym szliśmy-ze sztandarem na czele-na wzgórze Jana Pawła II. Odśpiewaliśmy "Rotę", a przewodniczący klasa zapalili znicze białe i czerwone, a później postawili je pod krzyżem na wzgórzu.
Na koniec święta dostaliśmy słodki poczęstunek, jak ujęła to p. dyrektor naszej szkoły Beata Październiak: "Nie można świętować bez słodkości". Były to pyszne, czerwone galaretki z bitą śmietaną posypane suszoną żurawiną.
Wszyscy cieszymy się, że nasza Polska jest Niepodległa.

Małgosia Mróz; kl. IV
Maciej Oremus; kl. IV