Po góralsku

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Po góralsku

Po góralsku

Przedostatni dzień października uczniom i nauczycielom umilił występ Filharmonii Sudeckiej. Tym razem w repertuarze znalazła się muzyka góralska.

Podczas występu uczniowie włodowickiej szkoły mogli nie tylko posłuchać podhalańskich melodii i regionalnych instrumentów – porozmawiali też z prawdziwym bacą i poznali tajniki stroju górala, hej! Posłuchali również gwary i nauczyli się kilku zwrotów, jakie dziś używane są wyłącznie w Karpatach. Niestety nie obyło się bez ofiar – pani dyrektor złamała serce bacy, można jednak mieć nadzieję, że brawa otrzymane od uczniów choć w małym stopniu ukoiły jego żal.

Obecnie pozostaje nam jedynie czekać z niecierpliwością na kolejny występ, który odbędzie się w przyszłym miesiącu.