Trójpański Kamień

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Trójpański Kamień

Trójpański Kamień

Dnia 13.10.2012 r. pojechaliśmy na wycieczkę zobaczyć Trójpański Kamień - była to historyczna przygoda.

W dniu 13 października pojechaliśmy na wycieczkę do Trójpańskiego Kamienia. Najpierw jechaliśmy 10 minut autobusem. Jak dojechaliśmy do celu, podzielili nas na grupy. I zaczęliśmy bawić się w podchody. Bawiąc się w podchody , dotarliśmy do Trójpańskiego Kamienia. Po drodze zrobiliśmy przerwę na drugie śniadanie. Przy Trójpańskim Kamieniu wysłuchaliśmy, historii na jego temat. Potem dotarliśmy na stację kolejową w Głuszycy. Stamtąd szynobusem wróciliśmy do Nowej Rudy. Wycieczka była wspaniała i interesująca. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o Trójpańskim Kamieniu, poznaliśmy zasady gry w podchody i miło spędziliśmy czas.
Aleksandra Kloc , Wiktoria Sańko
Klasa II

Dnia 13.10.2012 r. pojechaliśmy na wycieczkę zobaczyć Trójpański Kamień. Nasza przygoda rozpoczęła się w Bartnicy przy ścieżce prowadzącej do tego zabytku. Idąc bawiliśmy się w podchody. Klasa V (najstarsza) poszła przodem z panem Tadeuszem Biedą. Klasy młodsze czekały z panią Urszulą Biedą dziesięć minut i wyruszyły nas szukać. Dzieci z klasy V były tak podstępne, że co jakiś czas zostawiały trudne listy i mylące ślady. Niestety młodszym dzieciom nie udało się wygrać. Gdy starsza klasa doszła jako pierwsza do Trójpańskiego Kamienia, poszła ukryć się w głąb lasu. Bardzo im się nudziło, gdyż musieli czekać ok.30 minut na drugą grupę. Oczywiście piątaki potrafią bardzo dobrze zorganizować swój czas i większość osób poszła na grzyby do lasu. Gdy usłyszeliśmy głosy młodszych kolegów i koleżanek, szybko schowaliśmy się za drzewa i udawaliśmy dziki. Młodsze dzieci wystraszyły się naszych odgłosów. Niestety my piątaki nie mogliśmy wytrzymać i wybiegliśmy ze śmiechem na powitanie. Następnie pan Tadeusz opowiedział nam o zabytku, do którego przywędrowaliśmy. Po tym opowiadaniu poszliśmy na krótki odpoczynek. Niestety nie trwał on długo i musieliśmy iść na stację PKP do Głuszycy. Podczas drogi powrotnej był zorganizowany konkurs, w którym zbieraliśmy owoce tegorocznej jesieni. Konkurs zakończył się, gdy wyszliśmy z lasu. Przez dłuższy czas wędrowaliśmy przez ulice Głuszycy pędząc na szynobus. Na stacji PKP liczyliśmy nasze zbiory konkursowe, za które dostawaliśmy pyszne nagrody. Nasza wyprawa zakończyła się w Nowej Rudzie, gdzie czekali na nas rodzice. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała. Czekamy na inne podobne do tej.
Emilia Jeziorek
Klasa V