Andrzejki w klasach IV-VI

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Andrzejki w klasach IV-VI

Andrzejki w klasach IV-VI

Dnia 24 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Od 16:00 do 20:00 miały zabawę klasy starsze (IV-VI).

Prowadzącymi zabawy dla kl. IV-VI były Andżelika Pałubiak i Róża Maćkowska.

Organizowały one różne zabawy i andrzejkowe wróżby. Jak zawsze był taniec na gazecie i wróżenie butami. Nie mogło zabraknąć losowego wybierania par, a potem ich zmieniania. Podczas godzinnej przerwy, każde klasy przebywały w swojej sali. Ale znalazły się takie osoby, które wolały tańczyć niż odpoczywać. Zabawa była tak wspaniała, że uczniowie pod koniec ciągle prosili o ostanie piosenki.

Agata Estreicher, kl.V

Ala Pawlik, kl.V

24 listopada 2011 r. w naszej szkole zostały zorganizowane andrzejki dla klas 4-6. Na tej imprezie były wróżby, zabawy, a także można było potańczyć. Opiszemy to bardziej szczegółowo.
Od godziny 16.00 do 17.30 czas został przeznaczony na zabawy, wróżby oraz tańce. Na początku tańczyliśmy przez chwilę, lecz prowadzące (Andzia i Róża kl. VI) przerwały nam, zapowiadając zabawę „buty za próg”. Ta wróżba polegała na tym, że który but „wyszedł” pierwszy za próg, jego właściciel najszybciej się ożeni lub wyjdzie za mąż. Wygrała Agnieszka i Maciek K.
Następnie niestety Andzia i Róża popsuły nam zabawę, gdyż źle rozdały karteczki, które służyły do tańca. Na szczęście po niedługim czasie naprawiły swój błąd. Ci, którzy (dziewczyna i chłopak) wylosowali identyczny znaczek tańczyli razem. Włączono muzykę i zaczęliśmy się bawić. P. Basia wymyśliła, żeby dziewczyny zrobiły koło wewnątrz, a chłopcy na zewnątrz i co jakiś czas zmienialiśmy partnera/partnerkę. Kolejna wróżba polegała na wylosowaniu karteczki z numerem od 1 do 9 i przeczytaniu z plakatu jaką jest się osobą. Puszczono muzykę i zaczął się taniec.
O godzinie 17.30 prowadzące zapowiedziały wieczorek klasowy, który trwał do 18.30. Wszyscy zostali zaproszeni do poczęstunku, który składał się ze słodkości przyniesionych przez uczniów. O 18.30 zaczęła się wróżba, tym razem z serc. Uczniowie ustawili się w  dwie kolumny: w jednej dziewczyny, w drugiej chłopcy. Każdy po kolei igłą przebijał papierowe serce z wypisanymi imionami. „Trafione” imię miał nosić przyszły mąż lub żona. Następną zabawą był konkurs: taniec na gazecie. Zwyciężyły Ola i Weronika z IV kl. Reszta czasu została przeznaczona na zabawę, czyli taniec.
Naszym zdaniem najlepiej bawili się chłopcy z piątej klasy, bo wręcz „porywali” dziewczyny do tańca i chyba obie strony były z tego zadowolone. Ogólnie andrzejki były super udane.
Na szczególne podziękowania zasługuje Sandra z kl. VI, która była pomysłodawczynią całej imprezy, zainspirowała niektóre osoby do działania i sama też nie stała z boku. Oczywiście dziękujemy też naszym paniom, które poświęciły swój czas i czuwały, żebyśmy nie „roznieśli” szkoły :-).

Małgorzata Mróz kl. VI
Angelika Pałubiak kl. VI

Dnia 24 listopada odbyły się szkolne andrzejki w godzinach 16.00 do 20.00. Były tam zabawy typu: taniec na gazcie, przebijanie serc z imionami, losowanie szczęśliwych numerków i układanie butów. Oprócz tego jeszcze tańczyliśmy. Klasy 4-6 świetnie się bawiły.

Weronika Cieślińska, kl. IV

Natalia Konar, kl. V

Dnia 24.11.11r. u nas w szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Na imprezie było dużo wróżb i zabaw. Najlepsze były:
taniec na gazecie i taniec w kole. Niestety zabawa nie mogła trwać wiecznie, dlatego, że następnego dnia musieliśmy iść do szkoły.
Emilia Jeziorek, kl. IV
Aleksandra Pasiut, kl. IV

Andrzejki odbyły się dnia 24.11.11r. i trwały od godz. 16.00 do 20.00. Tego dnia imieniny obchodził nasz kolega, który miał właśnie takie przytoczone imię. Zaczęliśmy od zabawy ''buty za próg''. Naszymi zwycięzcami byli Agnieszka Kozioł i Maciek Kuzak. Potem była dyskoteka, najbardziej aktywnym w tańcu był Max Budai i jego koledzy z 5 klasy. Potem był wieczorek, dużo się działo, każda klasa miała coś dobrego, była chwila odpoczynku po tańcach. Potem wróciliśmy do zabawy, zaczęliśmy od ''tańca w parach'' - chłopcy i dziewczęta ustawili się rzędem i dostawali karteczki lecz prowadzący ''spalili'' zabawę i musieliśmy zaczynać od nowa. Więc wszyscy poczekaliśmy. W końcu się udało, mogliśmy zaczynać - najpierw tańczyliśmy, potem weszliśmy do koła i zmienialiśmy się kolejno o 1 miejsce, 2 miejsca... Zabawy dla nas mogłyby trwać wiecznie lecz był czas na... krótką przerwę. Ciąg dalszy nastąpił bardzo szybko, wtedy był czas na ''taniec na gazecie'', osoby dobierały się w pary i musiały tańczyć, a gdy zatrzymano muzykę poleciało hasło: „składamy gazety”. I tak na koniec zostały dwie pary: Sandra Krężel z Emilką Drozdowską i Ola Pasiut z Weroniką Cieślińską, obydwie pary dostały w nagrodę po cukierku za to, że tak długo dotrwały. Potem był czas na numerologię, znowu były rzędy i znowu karteczki ale na karteczkach były liczby od 1 do 9. Gdy już wszyscy wylosowali karteczki, czas był na taniec w grupach według liczb, każda grupa wybierała piosenkę i do niej robiła choreografię. Potem zostało parę minut do końca imprezy i puszczono ostatnie 2 piosenki. Następnie wszyscy rozeszli się do domów.

Róża Maćkowska kl, VI
Emilia Drozdowska kl.VI