Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Święto Niepodległości

10 listopada uroczyście obchodziliśmy Dzień Niepodległości.

Uroczystość zaczęła się o godz. 8.00, a skończyła o 10.00. Pierwszum punktem tej imprezy było zaprezentowanie prezentacji multimedialnej klasy piątej. Następnie zaprezentowały się inne klasy cztery - sześć oraz jeden - trzy. Po apelu wszyscy poszli się ubrać, ponieważ wychodziliśmy na wzgórze Jana Pawła II. Kiedy dotarliśmy...  przewodniczący klas podpalili znicze i kładli je pod pomnikiem Jana Pawła II. Odśpiewaliśmy Rotę. Po przemowie pani dyrektor był koniec uroczystości. Starsze klasy poszły do szkoły za to młodsze do przedszkola. I tak zakończył się Dzień Niepodległości.

Bogusław Borkowski
Weronika Cieślińska
Kl. IV

Dnia 10.11.11r. obchodziliśmy Święto Dnia Niepodległośći w naszej szkole. Odbył się apel. Śpiewano pieśni patriotyczne. Z prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się o dzieciach, które walczyły w obronie Polski i polskości. Klasy I-III zaprezentowały nam co możemy zrobić dla naszej ojczyzny. Po apelu poszliśmy całą szkołą na Wzgórze Jana Pawła II. Tam odśpiewaliśmy Rotę. Przewodniczący klas I-VI zapalili znicze i postawili od Krzyżem. Gdy znicze były postawione, pani dyrektor zabrała głos. Powiedziała, abyśmy służyli naszej ojczyźnie. Na tym skończyło się nasze świętowanie. Uroczystość się udała, a pieśni zostałym pięknie odśpiewane.

Zabłocki Kacper
Węgorski Miłosz