Wizyta biskupa

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Wizyta biskupa

Wizyta biskupa

Dnia 21 października mieliśmy zaszczyt powitać jego ekscelencję księdza Biskupa Ignacego Deca. Na początku kl. 4 zaszczyciła go powitalną piosenką pt „Bądź pozdrowiony gościu nasz”. Po występie uczennicy Agata Estreicher przypomniała nam historię naszego patrona Św. Wojciecha. Alicja Pawlik zaprezentowała wiersz „Ofiarowanie”, a po niej Mikołaj Grodoń zaprezentował wiersz pt „Ostatnia msza”.

Kiedy zakończyły się wiersze, zaprezentowali się najmłodsi w naszym gronie - przedszkolaki  i przedstawili piosenkę „Taki duży, taki mały”. Biskupowi bardzo podobały się nasze występy. Na pewno  na zawsze zapamiętamy ten dzień.

Asia Rawicka
Emilka Jeziorek
Kornelia Pis
Weronika Cieślińska

W dniu 21 października 2011 r. przeżywaliśmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. św. Wojciecha we Włodowicach bardzo ważną wizytę. Tego dnia odwiedził nas Jego Ekscelencja  Ksiądz Biskup Ignacy Dec, głowa kościoła świdnickiego.
Ksiądz Biskup spotkał się z przedszkolakami, uczniami, nauczycielami,  pracownikami Zespołu, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi – Przyjaciółmi Szkoły.
W tym dniu Ksiądz Biskup uhonorował nasz Zespół przyznając nam medal św. Stanisława, najwyższe odznaczenie w diecezji świdnickiej. Jest to dla nas ogromny zaszczyt oraz wyróżnienie.
Również my postanowiliśmy uczcić wizytę tak czcigodnego gościa, przyznając Księdzu Biskupowi nasz tytuł Przyjaciela Szkoły i nagrodę Adalbertus.
Bardzo miłym i spontanicznym momentem wizyty były pytania do Księdza Biskupa.
Długo jeszcze będziemy pamiętać to piękne spotkanie.
Link do galerii zdjęć z wizyty.