Pasowanie pierwszoklasistów

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Pasowanie pierwszoklasistów

Pasowanie pierwszoklasistów

Nasi pierwszoklasiści 14 października zostali pasowani na uczniów.

Pasowanie na ucznia i Dzień Nauczyciela
       Dnia 14 października było pasowanie pierwszej klasy, razem z dniem nauczyciela. Cała szkoła, goście, nauczyciele, zebrali się na sali.
       Prowadzący to: Mikołaj Grodoń, Sandra Krężel, a w sztandarze stali: Angelika Pałubiak, Marcelina Pis, Kamil Gawlak. Dla nauczycieli i pracowników szkoły SU (samorząd uczniowski) przygotował po kwiatku z laurką oraz tort, od wszystkich uczniów, podobała się niespodzianka. A odnośnie pasowania to pierwsze p. Beata Październiak (nasza dyrektorka) przemówiła, później klasa I wystąpiła z przedstawieniem oraz wykonywała zadania przygotowane przez DSU, a jeszcze później przebiegło uroczyste pasowanie: p. Dyrektor oficjalnie, dmuchanym ołówkiem pasowała ich 3 razy dotykając po ramieniu (tak kiedyś pasowano na rycerzy: 3 razy dotykano ich w ramię mieczem). Na koniec dostali upominki od MSU (mały samorząd uczniowski) oraz od rodziców. Po całej uroczystości rodzice pierwszoklasistów, uczniowie tej klasy, p. Dyrektor poszli na mały poczęstunek.
       Cała "impreza" wypadła znakomicie, liczymy na to, że wszystkim się podobało.
Sandra Krężel kl.VI
Róża Maćkowska kl.VI