W Multicentrum

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » W Multicentrum

W Multicentrum

W ramach projektu e-szkoła klasy V i VI uczestniczyły w wycieczce do Multicentrum w Jaworze.

Po długim czasie podróży (oraz oczekiwania na podróż;), pełnych śmiechu postojach, wreszcie dojechaliśmy na miejsce. Zwiedziliśmy Kościół Pokoju zapisany w UNESCO (Największe i najważniejsze zabytki na świecie). Później nastał czas na posiłek, pizzę z wizytą kolarzy. Mieliśmy szczęście, natrafiliśmy właśnie na zawody kolarskie. Widać było gołym okiem, że najgłośniejszymi oraz najbardziej rozentuzjazmowanymi byliśmy oczywiście MY. Po szumie plastikowych łapek naszych uczniów dotarliśmy do multicentrum.
Zostaliśmy podzieleni na 3 grupy każda grupa miała zajęcia w innej sali. Sala :Nauka - Dzięki instrukcjom w postaci programów komputerowych mieliśmy wytłumaczyć działanie, zastosowanie oraz instrukcję obsługi np. działania wiatru - był to sztuczny wiatr produkowany przez dwa wiatraki zamknięte w ,,klatce", które wytwarzały prąd, dzięki któremu można było włączyć radio czy lampkę. W sali sztuka:- Używaliśmy technologii komputerowej by stworzyć dzieła na temat przyrodniczy. Okazało się jak duża jest wyobraźnia naszych uczniów;). W ostatniej sali: zabawa wcale nie było tak prosto jak nazwa wskazuje. Za zadnie mieliśmy stworzyć konstrukcję z klocków oraz za pomocą silników. Najważniejszą cechą okazała się nie inteligencja lecz współpraca. Oczywiście nasze dziewczyny były najlepsze! Udało się nam stworzyć niepowtarzalne konstrukcje, które co najważniejsze DZIAŁAŁY! Po kolejnej dawce śmiechu po zajęciach obraliśmy kierunek szkoła. Jednak wykończenie po zajęciach nie wykończyło nas dostatecznie by nie brakowało nam energii na wygłupy czy znowu głośny śmiech. Na postojach nie zabrakło np. ... ŚNIEGU! Była mała bitwa na śnieżki lecz przerwało ją wołające do autobusu trąbienie kierowcy. Pod sam koniec dojechaliśmy pod sam Tłumaczów z powodu kłopotów z zawróceniem ale to nie popsuło nam humoru – wręcz przeciwnie nareszcie po garści wrażeń dojechaliśmy na miejsce.

Relację napisała Jagoda Jasińska z kl. VI