Wrocław - w Świecie Info

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Wrocław - w Świecie Info

Wrocław - w Świecie Info

15 grudnia 2010 roku uczniowie klasy IV oraz kilkoro z klas V- VI w ramach projektu e-szkoła odwiedzili Wrocław. Celem wycieczki było poznanie dziedzictwa kulturowego, historycznego i naukowego Wrocławia poprzez zwiedzanie miasta i jego zabytków.

Wycieczka do Wrocławia

Dnia 15grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia. Zaplanowana była w ramach projektu e-szkoła, pojechaliśmy razem ze szkołą z Lewina Kłodzkiego.

Wyjechaliśmy o godz. 10.00 autokarem. Pani przewodniczka opowiadała nam dużo o tym mieście m.in poznaliśmy legendę o kamieniczkach Jasia i Małgosi. Na początku mieliśmy jechać na Halę Stulecia- Park Szczytnicki, ale plany się zmieniły, ponieważ były korki i złe drogi, przez śnieg. Więc jako pierwsze zobaczyliśmy Panoramę Racławicką. Potem przejechaliśmy do ZOO, każda grupa, czyli my i Lewin miała jedną panią przewodnik. Szkoła z Lewina miała temat o małpach, a  my różnorodność. Po zwiedzaniu ZOO poszliśmy na obiad, następnie pojechaliśmy na Politechnikę Wrocławską. Mieliśmy "wykład" na specjalnej sali. Pani, która opowiadała, pokazała nam również interesujące wynalazki studentów.

Wycieczka była bardzo ciekawa, wręcz świetna.

Sandra Krężel kl.V