Spotkanie z redaktorkami

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Spotkanie z redaktorkami

Spotkanie z redaktorkami

W ramach projektu „Z małej szkoły w wielki świat” realizujemy temat o mediach, dlatego w poniedziałek 22 listopada 2010 spotkaliśmy się z dwiema dziennikarkami z „Gazety Noworudzkiej”.

Pani Alicja i pani Karolina opowiedziały nam bardzo dużo o pracy dziennikarza. Na spotkaniu nikt się nie nudził, wszyscy zadawali pytania a panie chętnie na nie odpowiadały. Ta praca, jak się okazało, nie jest taka trudna, trzeba po prostu ją lubić, być samodzielnym i otwartym, ponieważ w tym zawodzie dużo rozmawia się z ludźmi. Pismo, w którym panie pracują, to tygodnik, więc dziennikarki przez tydzień zbierają informacje, a w środę wszystko jest składane, potem trzeba sprawdzić czy nie ma żadnych błędów, następnie wszystko oddawane do drukarni. Kiedy gazety są wydrukowane, trzeba je rozwieźć do punktów sprzedaży.
Dzięki temu, że dowiedzieliśmy się dużo o pracy w redakcji, teraz łatwo będzie nam wspólnie zrobić naszą szkolną gazetę. Tak nas to zaciekawiło, że niektórzy chcieliby nawet zostać dziennikarzami.
Atmosfera spotkania była naprawdę przyjemna.
Sandra Krężel, Małorzata Mróz, Mateusz Galica, kl. V

Opracowanie: szkolnastrona.pl