Nasi uczniowie studentami Uniwersytetu Wrocławskiego

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Nasi uczniowie studentami Uniwersytetu Wrocławskiego

Nasi uczniowie studentami Uniwersytetu Wrocławskiego

Uczniowie klas VI oraz VII, którzy biorą udział w projekcie „Wieża Pokoleń”, zostali przyjęci w poczet studentów Uniwersytetu Wrocławskiego podczas uroczystej inauguracji, która odbyła się w zabytkowym Oratorium Marianum.

Spotkanie poprowadził sam rektor uczelni, Prof. Adam Jezierski. Przybliżył on nam historię gmachu głównego oraz samego Oratorium, osobiście też zagrał na trzystuletnich organach kilka uroczystych pieśni. Następnie każdy uczestnik projektu otrzymał indeks studencki, a pani dr Kamińska-Sztark wygłosiła wykład o historii uczelni wyższych w Europie oraz o przemianach społecznych, jakie wywarły wpływ na funkcjonowanie Uniwersytetu Wrocławskiego. Rozrywkowym akcentem piątkowej wycieczki była wizyta w parku trampolin GoJump.