Noc Prawie Świętojańska czyli pożegnalna wycieczka klas VII, VIII i IIIG

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Noc Prawie Świętojańska czyli pożegnalna wycieczka klas VII, VIII i IIIG

Noc Prawie Świętojańska czyli pożegnalna wycieczka klas VII, VIII i IIIG

W niedzielę, 16 czerwca, wybraliśmy się na wycieczkę do schroniska „Orzeł” – tym razem w celach relaksacyjno-integracyjnych. Byli z nami p.Justyna, p. Basia i p. Zbyszek.

Spotkaliśmy się o 17:00 na parkingu niedaleko  schroniska i szybko wyruszyliśmy w krótką lecz stromą drogę. Na miejscu rozlokowaliśmy się w pokojach i poszliśmy rozejrzeć się po okolicy. Część z nas rozegrała pasjonujące mecze w piłkarzyki stołowe lub bilard, a część delektowała się widokami, które były naprawdę fantastyczne. Na porośniętym łąką zboczu góry nie tylko siedzieliśmy śmiejąc się rozmawiając - robiliśmy też fikołki, jaskółki, turlaliśmy się w dół, dziewczyny plotły wianki. Pan Zbyszek opowiadał o otaczających nas górach, opisując również niezwykłe historie rozgrywające się kiedyś na tych terenach. W tym czasie słońce powoli i pięknie zachodziło.

Następnie udaliśmy się na ognisko – były pewne trudności z rozpaleniem, ale p. Justyna i p. Zbyszek dali radę je przezwyciężyć J. Upiekliśmy sobie kiełbaski na kolację, posiedzieliśmy jeszcze przy ogniu i gdy było już całkiem ciemno, wróciliśmy do schroniska.

W pokoju dziewcząt otworzyliśmy alternatywny salon piękności – czyli zaczęliśmy się malować. Chłopcy również uczestniczyli w tym przedsięwzięciu zarówno malując, jak i dając się pomalować. Potem jednak szybko starali się zmyć makijaże. Było już bardzo późno....

W poniedziałek rano część z nas obejrzała wschód słońca, a o 9:00 zjedliśmy pyszne śniadanie, posprzątaliśmy pokoje i ruszyliśmy w drogę powrotną. O 11:00 zabrał nas z parkingu autokar i wróciliśmy do Włodowic.

Opracowanie: szkolnastrona.pl