Złota Praga-miasto nie do opowiedzenia i zwiedzenia

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Złota Praga-miasto nie do opowiedzenia i zwiedzenia

Złota Praga-miasto nie do opowiedzenia i zwiedzenia

Przyszli absolwenci gimnazjum, szkoły podstawowej oraz uczniowie klasy siódmej wzięli udział w wycieczce krajoznawczej, której celem była jedna z najpiękniejszych stolic europejskich.

Miasto położone na siedmiu wzgórzach nad rzeką Wełtawa zachwyca koneserów architektury i historii. Posiada również swojego złośliwego upiora ulepionego z gliny osławionego Golema. Kapryśny duszek okazał się dla naszej grupy dość łaskawy .Wprawdzie skierował na nas zwrotnikowe upały, doprowadził do defektu autobusu ale obdarzył naszą grupę niesamowitym przewodnikiem ,bardzo konsekwentnym Panem Romanem. W pierwszym dniu wycieczki zwiedziliśmy królewską, lewobrzeżną część stolicy Czechów -Hradczany, Ogrody Królewskie, największy europejski pałac królewski, słynna Złota Uliczkę oraz Mala Stranę. Dzień zakończyliśmy zdobyciem wzgórza Petrzich z miniaturą Wieży Eiffla i psotami w Labiryncie Luster. Jednak Golem czuwał. Rozpoczęliśmy szalony wyścig z czasem przez staromiejska cześć miasta. Wściekli upałem i defektem autobusu i bardzo szybcy perspektywą nadchodzącej burzy. Trud został wynagrodzony-burza przeszła, autobus naprawiony, a nasze wygłodzone żołądki wypełnione dobrodziejstwem czeskiej kuchni. Drugi dzień przyniósł afrykańskie tropiki i bardzo relaksowe zwiedzanie Starego i Nowego Miasta, Mostu Karola i żydowskiej dzielnicy Josefova, Jednocześnie była to okazja do obserwacji najazdu ludów Azji wszelakich ras i maści. Podczas drogi powrotnej odwiedziliśmy senną miejscowość Libice- gniazdo rodowe Sławników i Św. Wojciecha oraz miejsce tragedii jego braci. Uczestnicy wycieczki otrzymali potężny zastrzyk wiedzy, wrażeń i emocji, który niewątpliwie wpłynie na rozwój ich pasji poznawczych otaczającego świata.