Wycieczka do Wielkopolski

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Wycieczka do Wielkopolski

Wycieczka do Wielkopolski

Zakończyła się wycieczka klas IV-VI do Wielkopolski. Odwiedziliśmy między innymi Poznań, Biskupin i Gniezno.

Z Włodowic wyjechaliśmy w czwartek z samego rana i ruszyliśmy, aby zobaczyć Bramę Poznania oraz Ostrów Tumski i jego zabytki. Poznaliśmy historię tego miasta, a wraz z nią pozyskaliśmy informacje o początkach polskiej państwowości. Po obiedzie czekała na nas nieco mniej „naukowa” atrakcja – wizyta w Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie jeździliśmy kolejką górską oraz korzystaliśmy z suchego stoku narciarskiego, zjeżdżając na pontonach.

Drugiego dnia odwiedziliśmy Biskupin, zbierając informacje o tym, jak wyglądało życie ludzi na tych terenach jeszcze przed historycznym początkiem panowania dynastii Piastów. Płynęliśmy też statkiem po Jeziorze Biskupińskim, jechaliśmy kolejką wąskotorową, odwiedziliśmy muzeum i ruiny zamku w Wenecji.

Ostatniego dnia zwiedziliśmy Gniezno, pierwszą stolicę naszego kraju. Zobaczyliśmy katedrę oraz słynne Drzwi Gnieźnieńskie, przedstawiające sceny z życia patrona naszej szkoły, świętego Wojciecha. Na koniec Odwiedziliśmy Skansen Miniatur w Pobiedziskach, gdzie mogliśmy zobaczyć przepięknie wykonane modele odwiedzonych przez nas zabytków, ale także innych ważnych miejsc na Pałukach, Szlaku Piastowskim i w całej Wielkopolsce.

Opracowanie: szkolnastrona.pl