Dzień Patrona

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Dzień Patrona

Dzień Patrona

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym kalendarzu – obchody Dnia Patrona i uhonorowanie laureatów konkursu „Moja Mała Ojczyzna”.

Cała uroczystość odbyła się w noworudzkim MOK-u. Gdy uczniowie naszej szkoły i zaproszeni goście zajęli już miejsca, powitali ich reprezentanci naszej placówki – Maja Ogorzałek i Marek Szydełko. Całość rozpoczęła przemowa lokalnego działacza i polityka, Juliana Golaka. Następnie na scenie odbył się finał konkursu wiedzy o świętym Wojciechu – zwyciężczynią została Apolonia Lawenda. Wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego. Potem nastąpiła część artystyczna – koło teatralne wystawiło spektakl „Legenda świętego Wojciecha”. Po nim oficjalnie ogłoszono i nagrodzono laureatów konkursu dziennikarsko-literackiego „Moja Mała Ojczyzna”. Pierwszą część uroczystości zakończył rock’and’rollowy występ koła muzyczno-tanecznego. Po przerwie i poczęstunku na scenie pojawili się wychowankowie przedszkola, prezentując swoje talenty. Obchody Dnia Patrona zakończyły się wręczeniem honorowych nagród Adalbertus oraz odśpiewaniem hymnu szkoły.