Wycieczka do Wrocławia

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia

Uczniowie klas V oraz VI w miniony wtorek wzięli udział w wycieczce do Wrocławia.

Pierwszą atrakcją była wizyta w parku trampolin JumpWorld, gdzie każdy do woli mógł się wyskakać, porobić salta oraz powalczyć gąbkową bronią na krawędzi przepaści. Następnie odwiedziliśmy wrocławski rynek, podziwiając jego architekturę.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Pana Tadeusza oraz uczestnictwo w multimedialnej lekcji dotyczącej kultury polskiej w czasie zaborów – podziwialiśmy oryginalne rękopisy Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza, Stefana Żeromskiego oraz innych znanych polskich pisarzy, a dokument z odręcznym odpisem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, sami również próbowaliśmy pisać gęsim piórem, jak czynili to ludzie w dawnych wiekach. Okazuje się, że to nie takie łatwe, jak pisanie długopisem!