IV Konkurs Kolęd i Pastorałek

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » IV Konkurs Kolęd i Pastorałek

IV Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dnia 11 stycznia 2019 roku odbył się IV Konkurs Kolęd i Pastorałek w trzech kategoriach: klasy IV-VI, klasy VII,VIII, Gimnazjum oraz soliści. Do konkursu zgłosiły się szkoły z Gminy Nowa Ruda (Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Bożkowie , Zespół Szkół nr 1 w Jugowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dzikowcu, Zespól Edukacyjny Włodowice) oraz szkoły z Gminy Radków (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawce Dolnej, Szkoła Podstawowa im. Jarosława Iwaszkiewicza z Oddziałam Integracyjnymi w Ścinawce Średniej).

Uczniowie prezentowali wysoki poziom wokalny, dobór kolęd i pastorałek do możliwości uczniów sprawił, że jury miało bardzo trudne zadanie. Dodatkowym atutem niektórych uczniów były piękne stroje, wykorzystanie instrumentów muzycznych.
Nerwowe oczekiwanie na werdykt jury uczestnicy umilali sobie spożywając pyszne ciasto.
Komisja konkursowa w składzie:
Pani Aneta Witkowska – przedstawicielka Urzędu Gminy Nowa Ruda, pani Barbara Łukasik- wieloletnia nauczycielka muzyki , pan Paweł Kopeć – kierownik muzyczny Zespołu Pieśni i Tańca Nowa Ruda oraz organista w parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie oraz pan Piotr Bałanda – kierownik Chóru Parafialnego w Nowej Rudzie wyłoniła następujących zwycięzców:
Kategoria: Zespół wokalny klas VII, VIII i Gimnazjum
Zespół Szkół nr 1 w Jugowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawce Dolnej
Kategoria: Zespół wokalny klas IV-VI
Zespół Edukacyjny Włodowice klasa VI
II miejsce
Grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej im. Jarosława Iwaszkiewicza z Oddziałam Integracyjnymi w Ścinawce Średniej
III miejsce duet
Magdalena Koszyńska, Aleksandra Kęska
zeSzkoły Podstawowej im. Jarosława Iwaszkiewicza z Oddziałam Integracyjnymi w Ścinawce Średniej
Zespół Edukacyjny Włodowice klasa IV
Kategoria: Soliści
Weronika Bednarczyk
Julia Rosiennik
ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Bożkowie
Olga Tokarska
z Zespołu Edukacyjnego Włodowice
Nagrodę specjalną za nieprzeciętny talent jury przyznało Filipowi Mice
z Zespołu Edukacyjnego Włodowice.
Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Zapraszamy za rok!