Śpiewem o miłości do małej ojczyzny

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Śpiewem o miłości do małej ojczyzny

Śpiewem o miłości do małej ojczyzny

Uczniowie klasy VI zakończyli projekt „Krajanka: Śpiewem o miłości do małej ojczyzny”.

Projekt koncentrował się wokół naszej małej ojczyzny. Dowiedzieliśmy się, czym jest folklor, jakie są jego rodzaje i przykłady oraz jak wyglądał folklor rejonów, z których pochodzą nasi przodkowie. Wzięliśmy udział w kilku warsztatach, gdzie nauczyliśmy się m.in. układu tanecznego, nauczyliśmy się też robić wycinanki pochodzące z Lubelszczyzny. Dodatkowo odbyliśmy spotkanie z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich, poznaliśmy ich historię, podziwialiśmy dekoracje świąteczne, które tworzą, śpiewaliśmy razem. W ramach projektu odwiedziliśmy też Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu oraz przeprowadzaliśmy wywiady z naszymi dziadkami i sąsiadami, dowiadując się, skąd pochodzili nasi przodkowie.

Owoce naszej pracy zaprezentowaliśmy na finale, podczas którego wszyscy obecni mogli zobaczyć prezentację multimedialną złożoną z zebranych przez nas materiałów, zatańczyliśmy przygotowany z panem choreografem układ oraz zaśpiewaliśmy z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich.