Różaniec

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Różaniec

Różaniec

Październik to miesiąc tradycyjnie poświęcony Maryi. W tym miesiącu spotykamy się na wspólnym odmawianiu różańca. W tym roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję do przeżycia tego czasu w specyficzny sposób.

Zostali zaproszeni do pogłębienia swojej relacji z Maryją poprzez włączenie się we wspólne wykonanie różańców. Każda klasa, podczas katechez, opracowała temat modlitwy różańcowej. Następnie, również podczas katechez, każda klasa naszej szkoły wykonała różaniec z kasztanów lub innych paciorków oraz wymyśliła hasło zachęcające do odmawiania tej modlitwy.

31. 10. 2018 nastąpiło uroczyste podsumowanie naszych działań. W obecności ks. Proboszcza uczniowie mieli okazję publicznie zaprezentować wyniki swojej prace. Za podjęty trud każdy uczeń otrzymał słodkie upominki, które były miłym dodatkiem do nagrody, którą była wspólna praca i modlitwa z Maryją matką Jezusa.