We Wrocławiu

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » We Wrocławiu

We Wrocławiu

19 czerwca uczniowie klasy czwartej wzięli udział w wycieczce do wrocławskiego ZOO i Afrykarium.

Do celu dotarliśmy tuż po otwarciu ZOO, a mimo to w okolicach wejścia było już bardzo dużo ludzi – głównie dzieci z innych szkół. Na szczęście udało się szybko wejść i rozpocząć fascynującą podróż przez egzotyczną faunę i florę. Najpierw udaliśmy się do Afrykarium. Bardzo podobały nam się ogromne akwaria, w których mogliśmy podziwiać m.in. niezwykłe ryby, foki, pingwiny, morświny, hipopotamy, krokodyle, meduzy.... miło patrzyło się na zwierzęta swobodnie pływające po ogromnych przestrzeniach, bardzo przypominających ich środowisko naturalne. Najbardziej chyba podobał nam się przezroczysty tunel otoczony wodą, w którym mogliśmy patrzeć na przepływające nad naszymi głowami płaszczki, rekiny i inne wodne stworzenia. :)

Po chwili odpoczynku wyruszyliśmy na zwiedzanie reszty ZOO. Udało nam się zobaczyć bardzo wiele różnych gatunków zwierząt – od maleńkich trójbarwnych wiewiórek po majestatyczne lwy i tygrysy. W międzyczasie wstąpiliśmy do Terrarium, Odrarium, Motylarni, Małpiarni i Akwarium.

Obowiązkowo zahaczyliśmy też o stoisko z pysznymi lodami. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Włodowic na tyle wcześnie, że zdążyliśmy jeszcze obejrzeć mundialowy mecz :-)