Wizyta Straży Pożarnej

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Wizyta Straży Pożarnej

Wizyta Straży Pożarnej

Na początek projektu pod tytułem "Ogień" postanowiliśmy skupić się na tym jak ten żywioł poskromić, a że nikt nie zna się na tym lepiej niż strażacy...

Najpierw, zasłonięty parawanem, na pytania dzieci odpowiadał komendant straży, a zadaniem uczniów było zgadnięcie zawodu naszego gościa. Następnie przeszliśmy na boisko, gdzie swoje wozy i ekwipunek prezentowali strażacy z OSP z Włodowic i z jednostki z Nowej Rudy. Dzieci mogły polać wodę z węża strażackiego, przejechać się na podnośniku i wsiąść do wnętrza wozu.
Po części pokazowej uczniowie sami sprawdzili swoje umiejętności sprawnościowe w strażackim torze przeszkód.
Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie Rafałowi Chorzewskiemu, dowódcy jednostki z Nowej Rudy i Ochotniczej Straży Pożarnej z Włodowic, z panem Leszkiem Oremusem na czele.