Fascynująca Australia

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Fascynująca Australia

Fascynująca Australia

Spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim było fascynujące, Australia jest niezwykła.

Australia to kraj zaiste pustynny i dziki. Pan Bolesław Grabowski postanowił opowiedzieć nam o nim bliżej.
  W dniu 22 września 2010 r. na dwóch lekcjach pan podróżnik opowiadał nam o tej wielkiej wyspie. Zaczął od pokazania nam Australii na mapie. Opowiadał nam o całym swoim locie ku temu krajowi, który spędził razem z synem. Lecieli chińskimi liniami lotniczymi. Był wtedy kwiecień. Pan Bolesław pokazał nam zdjęcia z samolotu.
  Swoją podróż po Australii zaczął od wschodniego wybrzeża i Wielkiej Rafy Koralowej. W tym czasie tam była jesień, ale mimo to było ciepło i zielono. Razem z synem spędził dzień na bezludnej wyspie zbudowanej z koralowca. Również nurkowali tam i oglądali piękne ryby i całą resztę rafy koralowej. Pan Bolesław niestety nie mógł nam tego pokazać, bo nie miał wodoodpornego aparatu. Dowiedzieliśmy się również, że dzieci w Australii uczą się przez Skype'a.
 Następnym przystankiem w podróży była pustynia, która z powodu największych opadów, które ostatnio takie były 80 lat temu, była cała zielona. Pokazywał nam wiele zdjęć z tamtego miejsca, minimum zdjęcia Aires Rock, czyli Uluru. Jest to bardzo duży monolit skalny. Niestety nie można było na niego wejść, bo byłaby to istna tragedia dla portfela. Pan Bolesław spotkał również Aborygenów, którzy utrzymują się za państwowe pieniądze.
 Kolejnym punktem podróży było Sydney, jedno z największych miast Australii, znane z Wielkiej Opery oraz z tego, że założono tam AC/DC. Nie jest to jednak stolica tego kraju, albowiem jest nią Canberra. I to był ostatni przystanek, po którym pan Bolesław czekał trzy dni na samolot, który opóźnił się z powodu wulkanu na Islandii.

Alicja Jakubowska, kl. VI
Andżelika Pałubiak, kl. V
Alicja Pawlik, kl. IV
Natalia Konar, kl. IV
Zuzanna Grzybowska, kl. VI

 

 

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl