Zdrowo jem, więcej wiem!

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Zdrowo jem, więcej wiem!

Zdrowo jem, więcej wiem!

Uczniowie klasy I i II biorą udział w projekcie Fundacji BOŚ – Zdrowo jem, więcej wiem! Jak sama nazwa wskazuje promuje on właściwe nawyki żywieniowe i sportowy tryb życia.

Od pierwszego spotkania towarzyszy nam Piosenka o niezdrowym jedzeniu, która rozpoczyna się słowami "Trzęsą mi się rączki, kiedy widzę pączki. Pączek niech się dowie, że wybieram zdrowie."

W takim właśnie radośnie-roztańczonym stylu prowadzone są kolejne warsztaty, podczas których robiliśmy plakaty zachęcające do jedzenia warzyw, bawiliśmy się w owocowe wyścigi, prowadziliśmy rozgrzewkę sportową i tańczyliśmy prosty układ "sałatka owocowa".

Podsumowaniem projektu był konkurs na przepis na zdrową przekąskę, którą dzieci wykonały w domu. Wszystkie wyglądały bardzo smakowicie i zostały ujęte w szkolnej książce kucharskiej.