Niezwykłe właściwości zwykłych substancji

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Niezwykłe właściwości zwykłych substancji

Niezwykłe właściwości zwykłych substancji

3 listopada 2017 dzieci z klasy 1 miały ogromną przyjemność uczestniczyć w warsztatach w ramach projektu „Zielona mysz-przyroda bez tajemnic”.

Pan Rafał wprowadził nas  w świat eksperymentów i doświadczeń. Za pomocą prostych przyrządów przenieśliśmy się w tajemniczy świat zjawisk przyrodniczych, odkryliśmy niezwykłe właściwości zwykłych substancji. I taki też był temat naszych warsztatów: „Niezwykłe właściwości zwykłych substancji”.

Jak nadmuchać balon bez dmuchania? Czy powietrze można zaprząc do pracy? Co to jest implozja i jak ją wywołać? Jak nastraszyć kogoś „łapą Frankensteina”? Czy jajko da się włożyć do szklanej butelki? Czy substancja może być cieczą i ciałem stałym jednocześnie? Jak zbudować rakietę z plastikowej butelki? To wszystko sprawdziliśmy doświadczalnie podczas zajęć.

Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i z zainteresowaniem obserwowały co się wydarzy.