Wycieczkowo

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Wycieczkowo

Wycieczkowo

W dniach 18-19.V.2017r. uczniowie klas gimnazjalnych oraz klasy VI wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce, której  plan w pierwszej kolejności przewidział odwiedzenie Muzeum Auschwitz-Birkenau, gdzie podążając za przewodnikiem młodzież poznawała historię tego wyjatkowego miejsca, przepełnionego trudnymi obrazami ale bardzo cennym przekazem czasów II wojny światowej.

W atmosferze godnej miejsca i pełnej refleksji przemierzaliśmy ścieżkami, którymi ponad 75 lat temu przemierzali więźniowie obozów.
Po ważnej i mocno oddziaływującej na uczniów wędrówce na terenie obozów zagłady udaliśmy się w dalszą częśc naszej wycieczki do miasta narodzin i dzieciństwa papieża Polaka.W Wadowicach mogliśmy poszukiwać śladów Ojca św. w okolicach Jego  domu rodzinnego i bazyliki oraz zasmakować w "papieskich kremówkach".  Nasze odwiedziny tego urokliwego miasteczka zbiegły się z obchodami 97 rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Ostanią już atrakcją tego wypełnionego  dnia  było zwiedzenie Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie też grupa nocowała w Domu Pielgrzyma. Mimo tak intensywnego dnia część uczniów zdecydowała się na tradycyjny już wieczorny marszobieg wycieczkowy, tym razem miał on dł. 3 km i przebiegał wzdłuż sąsiedniej wsi Bugaj.

Kolejny dzień wycieczki upłynął nam na licznych atrakcjach jakie rozpościera przed sobą park rozrywki EnergyLandia w Zatorze. Ilość atrakcji, a także stopień emocji jakie wywoływały liczne rolerrkostery, młoty, karuzele i inne  atrakcje zapewniły nam cały dzień zabawy i radości. Słoneczna pogoda sprzyjała nam przez cały czas wyprawy, dlatego wodne atrakcje cieszyły się sporym powodzeniem wsród uczestników wycieczki.

Po zmierzeniu się z własną chęcią doznawania ekstremalnych odczuć  i wrażeń nadszedł czas powrotu i bezpiecznej podróży do domu, dzięki profesjonalnej postawie  pana kierowcy autobusu, któremu dziekujemy za wspólną podróż.