Wycieczka do LONDYNU

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Wycieczka do LONDYNU

Wycieczka do LONDYNU

Po zakończeniu roku szkolnego, dnia 26 czerwca o godzinie 13:00 wyjechaliśmy autokarem do Anglii. Wszystkie miejsca były zajęte przez uczestników wycieczki. Podczas jazdy oglądaliśmy ciekawe filmy i dlatego czas nam się nie dłużył. Co cztery godziny mieliśmy postoje na stacjach benzynowych.. We  Francji wjechaliśmy do specjalnego  pociągu, który  podziemnym tunelem pod kanałem La Manche przewiózł nas na wyspę Wielką Brytanię. Wreszcie byliśmy w Anglii. Następnie pojchaliśmy do stolicy państwa, Londynu, który był celem naszej wyprawy.

Dzięki pani pilot Ewie Dąbrowskiej wyjazd był dobrze zorganizowany. Przed zwiedzaniem atrakcji Londynu oglądaliśmy filmiki edukacyjne, które były pełne informacji
o tych miejscach.  Po takim przygotowaniu więcej zapamiętaliśmy.
Nasz pobyt w Londynie rozpoczęliśmy od parku w Greenwich gdzie przebiega południk zerowy. Nastepnym punktem wycieczki było London Eye ( wielki diabelski młyn). Z niego był ładny widok na całe miasto. Odwiedziliśmy także Globe Theatre, który jest kopią teatru Szekspira. Wysłuchaliśmy tam prelekcji na temat historii obiektu po angielsku.
Miliśmy okazje zobaczyć Pałac Buckingham , Zamek Windsor, Twierdzę Tower, ale nie spotkaliśmy  królowej. Zwiedziliśmy też najsłynniejsze londyńskie muzea. W Muzeum Brytyjskim oglądaliśmy zabytki z różnych kultur starożytnych  np mumie egipskie.
W Muzeum Historii Naturalnej mieliśmy okazję zobaczyć tysiące wypchanych zwierząt , od najmniejszych do największych ( wieloryb). Bardzo ciekawe było  Muzeum Nauki i Techniki zawierające mnóstwo miejsc gdzie można było wykonywać samemu eksperymenty. Zwiedzaliśmy także  Galerię Narodową.z  pięknymi obrazami.   Byliśmy w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud`s, w którym spotkaliśmy oko w oko wiele słynnych postaci .
Jechaliśmy metrem londyńskim na miejsce noclegu. Dużą atrakcją był rejs Tamizą . Widzieliśmy gmachy parlamentu z Big Benem oraz mosty londyńskie.  Po meczącym dniu zwiedzania, spaliśmy u rodzin  angielskich. Nasza rodzina była bardzo sympatyczna i troskliwie nas odprowadzała na miejsce zbiórki. Musieliśmy porozumiewać się z nimi po angielsku i teraz wiemy, że warto uczyć się tego języka. Dużą atrakcją, dla większości dziewcząt była ulica handlowa Oxford Street. Na niej znajduje się ogromny dom towarowy z niedrogimi ubraniami Primark. W drodze powrotnej udało się nam poza programem zwiedzić piękne zabytkowe miasto Canterbury. W końcu dnia 2 lipca wróciliśmy do domu. Myślę, że wszysykim podobała się wycieczka.

Maria Bieda

Opracowanie: szkolnastrona.pl