Dzień Patrona - św. Wojciecha

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Dzień Patrona - św. Wojciecha

Dzień Patrona - św. Wojciecha

W piątek 28 kwietnia uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona – św. Wojciecha. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą, a następnie przenieśliśmy się do Muzeum Ziemi Sowiogórskiej.

Tam nastąpił moment podsumowania działań zespołu i podziękowań dla osób zaangażowanych i na co dzień nas wspierających. W tym roku nagrodę ADALBERTUS i tytuł Przyjaciela Szkoły i Przedszkola otrzymały panie Magdalena Gajewska i Karolina Serafin oraz panowie Michał Derencz i Andrzej Hajdenrajch.

Po raz trzynasty spotkali się laureaci z całego Dolnego Śląska, by wziąć udział w gali rozdania nagród w literacko-dziennikarskim konkursie MOJA MAŁA OJCZYZNA im. Beaty Jaroszewskiej.

Wspaniale podczas uroczystości pokazali się nasi uczniowie oraz przedszkolaki. Na początku była premiera przedstawienia teatralnego pt. „Moja mała ojczyzna”, następnie uroczo wystąpiły przedszkolaczki w tańcu i piosence. Uczniowie podstawówki z kolei zaprezentowali taniec z woalami, a gimnazjalista Radek taniec nowoczesny. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „To cała prawda” i nie obyło się bez bisów.

Usłyszeliśmy od gości mnóstwo ciepłych słów i nieukrywanego podziwu dla naszych działań. Bardzo dziękujemy!