Ferie 2017 - dzień pierwszy

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Ferie 2017 - dzień pierwszy

Ferie 2017 - dzień pierwszy

Celem pierwszego dnia ferii było poszerzenie wiadomości dzieci na temat wody jako substancji występującej w różnych stanach skupienia oraz prowadzenie obserwacji przyrodniczych, dlatego ten dzień odbył się pod hasłem "Rzeka Włodzica zimą".

Uczniowie pracowali w grupach wykonując szereg działań - byli badaczami, detektywami i obserwatorami.
"Badacze" badali właściwości wody oraz ich znaczenia dla organizmów. „Obserwatorzy” obserwowali zmianę stanu skupienia wody na podstawie przeprowadzonego doświadczenia. „Detektywi” badali zużycie wody w gospodarstwie domowym w trakcie codziennych czynności oraz szukali sposobów na jej oszczędzanie. Podczas rozgrywek sportowych uczniowie rozwiązywali rebusy, krzyżówki i quizy. W czasie spaceru dzieci obserwowały  rzekę - Włodzicę, zwracając szczególną uwagę na stado miejscowych kaczek. Dostrzegły potrzebę dbania o nie zimą.