Koncert życzeń

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Koncert życzeń

Koncert życzeń

Wszystko zaczęło się od zadania domowego – uczniowie mieli dowiedzieć się jakie piosenki najbardziej lubią ich dziadkowie. Wybranych utworów dzieci uczyły się w klasach, żeby przywrócić czar nieco zapomnianych dancingów, zabawy podmiejskiej i popularnych niegdyś koncertów życzeń.

Nie od dziś wiadomo, że dziadkowie to najwierniejsza i bezkrytyczna widownia dla swoich wnuków, ale tak ogromna frekwencja podczas spotkania zaskoczyła wszystkich. Dzieci jednak nie poddały się tremie - z dużą werwą i wyczuciem przypomniały dawne przeboje takie jak Orkiestra dęta Haliny Kunickiej, Konik na biegunach, Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca w wykonaniu Eleni, Nie liczę godzin i lat, aż dwa hity Czerwonych Gitar i wiele innych.

Oprócz zadumy przy sentymentalnych piosenkach sporo się śmialiśmy, szczególnie słuchając interpretacji utworu King Bruce Lee karate mistrz w wykonaniu Janka i patrząc na układ taneczny IIB do współczesnego hitu Ona tańczy dla mnie. Finałem koncertu był występ Maksa śpiewającego Och, życie kocham cię nad życie zakończony gromkimi brawami.

Mamy nadzieję, że piosenki z dawnych lat sprawiły szanownym gościom przyjemność i zapraszamy ponownie za rok.