Wypłynęliśmy na głębię

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Wypłynęliśmy na głębię

Wypłynęliśmy na głębię

Uczniowie szkoły podstawowej im. Św Wojciecha zakończyli projekt „Umiem pływać – wypływamy na głębię pływając” realizowany przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Włodzica.

Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyli w cotygodniowych zajęciach na pływalni krytej w CTS Nowa Ruda Słupiec w okresie od marca 2016r. do połowy listopada 2016r. Możliwość realizacji zadania umożliwiły środki finansowe jakie Stowarzyszenie pozyskało w wyniku konkursu z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 9690 zł, dodatkowo wkład własny Stowarzyszenia opiewał na kwotę ponad 3000 zł. Dzięki takim środkom 57 uczestników projektu mogło stawiać swoje pierwsze pływackie kroki, bawiąc się, ucząc i zdobywając nowe doświadczenia.
Po przeprowadzeniu ponad 20 gdzin zajęć dla 4 grup pływackich przez wykfalifikowanych instruktorów pływania, przy wsparciu rodziców i nauczycieli zaangażowanych wolontarystycznie w opiekę i pomoc dzieciom, młodzi pływacy są gotowi do kolejnych etapów nauki i bezpiecznej zabawy.
Wszystkim zaangażowanym w realizację projektu serdecznie dziękujemy, szczególne podziękowania za opiekę i pomoc w trudach autobusowo-szatniowych dla pań: Katarzyny Maj-Bukowskiej, Moniki Bokuniewicz, Magdaleny Brożek, Katarzyny Mocek, Anny Grabiec, Bernadetty Benisz. Dzieciom gratulujemy zaangażowania, wytrwałości i zdobytych umiejętności pływackich. Do zobaczenia na akwenach wodnych!