Pora na pomidora

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Pora na pomidora

Pora na pomidora

Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców to tytuł kampanii społecznej promującej właściwe odżywianie wśród dzieci i młodzieży. Dzięki niej do szkoły przybyli kucharze Szkoły na widelcu i przeprowadzili warsztaty kulinarne godne Master Chefa i Piekielnej Kuchni w jednym.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy II i III gimnazjum. Najpierw wysłuchali wykładu o zdrowym żywieniu a później zabrali się do pracy tworząc kanapki z humusem, zupę z dyni i inne niecodzienne przysmaki. Przygotowane potrawy okazały się rzeczywiście smaczne i szybko zniknęły z talerzy. Uczestnicy zajęć dostali fartuchy, bidony i przede wszystkim przepisy, które można powtórzyć w domu, ku radości rodziny.

Dziękujemy organizatorom kampanii Pora na pomidora i Szkole na widelcu, za organizację zajęć, które spełniły oczekiwania wszystkich uczestników. Liczymy też na kolejne odwiedziny.