Dni Kultury Japońskiej

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Dni Kultury Japońskiej

Dni Kultury Japońskiej

Franz Eckert, kompozytor hymnu Kraju Kwitnącej Wiśni, urodził się w Nowej Rudzie w 1852 roku. Na jego cześć odbywają się już XI Dni Kultury Japońskiej, w których wzięli udział uczniowie naszej  szkoły.

Klasa I i III po spacerze do MOK-u uczestniczyły w zajęciach z kaligrafii i origami. Podczas pierwszych warsztatów malowano wschodnie znaki pędzlami na cieniutkich kartkach papieru. Niektórym pierwszakom wychodziło to lepiej niż kreślenie polskich liter. Ćwicząc palce podczas lekcji origami powstały skaczące żabki, które ucieszyły dzieci.

Po południu, wraz z seniorami na zajęciach z Ikebany, japońskiej sztuki układania kwiatów, pojawili się i gimnazjaliści. Stworzoną według surowych reguł kompozycję można było zabrać ze sobą do domu.

Dni kultury Japonii to ciekawe i profesjonalnie przygotowane wydarzenie. Na pewno weźmiemy udział i w XII edycji.