Zamek Kapitanowo

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Zamek Kapitanowo

Zamek Kapitanowo

Nie każdy wie, że tuż pod nosem naszej szkoły, w Ścinawce Średniej, znajduje się remontowany obecnie Zamek Kapitanowo. Jak wygląda jego wnętrze za potężnymi murami postanowili sprawdzić uczniowie klas I-III.

Zamek to prawie 700 lat historii, dwa piętra, piękne sklepienia i portale, strome schody, piwnice, sala obrony i urokliwy dziedziniec. Pomimo trwającego remontu już wiele można zobaczyć, oczywiście w asyście przewodnika. Dzieci, oprócz słuchania o historii odwiedzanego miejsca, mogły sprawdzić jak działają przedmioty w dawnej kuchni, czy lodówka rzeczywiście mroziła, skoro nie miała prądu i czy waga spełniała swoje zadanie. Ciekawscy, czyli wszyscy, zajrzeli również do zachowanego komina. Święty Mikołaj z pewnością by się w nim nie zmieścił, ale dzieci – oczywiście.

Chętnie mogą wrócić do zamku z rodzicami nawet nocą, gdyż zwiedzanie obiektu ze świecami jest jedną z atrakcji. Więcej przeczytać można na stronie: http://zamekkapitanowo.pl