Rajd po Górach Swoich

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Rajd po Górach Swoich

Rajd po Górach Swoich

17 czerwca przypadał Dzień Pustej Klasy – i my opuściliśmy szkołę, by udać się na długą, ponad dziesięciokilometrową wędrówkę, w której udział wzięły klasa II i III.

Z dworca w Nowej Rudzie pojechaliśmy przez potężne wiadukty do Ludwikowic Kłodzkich i gdy ledwo zaczęliśmy maszerować, złapał nas mocny deszcz, przed którym schroniliśmy się koło Muzeum Molke.  Gdy przestało padać, szybko dotarliśmy do Zygmuntówki, by tam przeczekać większą nawałnicę w spokoju, pijąc gorącą herbatę.

Podczas drogi do schroniska Sowa nie złapał nas już mocniejszy deszcz. Na miejscu bawiliśmy się w lesie i smażyliśmy nad ogniskiem kiełbaski. Dzieci zmęczone przebywaniem na dworze mogły także obejrzeć mecze francuskiego Euro. Największą atrakcją i tak była noc spędzona z dala od rodziców, w górach, pośród przyjaciół z klasy.

Drugiego dnia zjedliśmy spore śniadanie i spacerem, w pełnym słońcu zdobyliśmy Wielką Sowę. Zmęczeni, lekko niewyspani zeszliśmy na Przełęcz Sokolą, gdzie czekał już powrotny autobus.