Szlakiem ginących zawodów

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Szlakiem ginących zawodów

Szlakiem ginących zawodów

W ten poniedziałek nie można było się wyspać – już o 6:40 ruszyliśmy szynobusem do odległej Kudowy. Trasa ta zapewnia wspaniałe widoki, tunele, wiadukty i należy do jednych z najładniejszych w Polsce.

Na miejscu czekał nas niemały spacer, urozmaicony przerwami przy fontannie, pijalni wód mineralnych i w okolicznym parku. W skansenie dzieci zostały podzielone na grupy i zajęły się zwiedzaniem terenu. Podczas zajęć uczniowie tworzyli naczynia z gliny, obserwowali pracę kowala, wdrapali się na sporych rozmiarów młyn i poznawali dawne narzędzia gospodarcze. Kto chciał, zjadł pajdę chleba ze smalcem, a suchym pieczywem nakarmił miejscowe zwierzaki: kozy, łosie i łanie. Bardziej egzotyczne okazy jak lamy, kangury czy wielbłądy musiały obejść się smakiem.

Wracając zatrzymaliśmy się jeszcze raz, by spróbować miejscowych lodów i z dworca PKP pojechaliśmy do Nowej Rudy.