Dookoła Świata w jeden dzień

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Dookoła Świata w jeden dzień

Dookoła Świata w jeden dzień

Jednego dnia aż czwórka gości odwiedziła naszą szkołę, by opowiedzieć dzieciom o Mauretanii, Niemczech, Hiszpanii oraz Peru i Boliwii.

Od Pani Agaty uczniowie dowiedzieli się się kto chroni peruwiańskie wody przed rekinami i co można ugotować na czynnym wulkanie. Do mauretańskich chat, pociągów i na graniczne patrole zabrał dzieci pan Łukasz. Dzięki pani Ani każdy już wie, jakie miasto przedzielono murem i jak smakują parówki z curry (czyli oszczędnościowa wersja currywursta). Z Hiszpanem Pedro dzieci uczyły się piosenki i odbyły krótki kurs hiszpańskiego, a interesowały ich słowa od kota, przez piłkę aż do zwrotu hej Ty!

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy ponownie. Kolejny Dzień Krajów Świata miejmy nadzieję już za rok.